Yhteystiedot

Asiakaspalvelu:
asiakaspalvelu@kiilto.com
Puh. 0207 710 100 (arkisin 8-16)

Konsernivaihde:
puh. 0207 710 300

Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@kiilto.com

Tilauskeskus:
tilaus@kiilto.com

Tilauspuhelinnumerot (arkisin 8-16):
Pesu- ja puhdistusaineet, puh. 0207 710 401
Liimat ja rakennustarvikkeet, puh. 0207 710 111

Tekninen neuvonta ammattilaisille (rakentaminen):
puh. 0207 710 115, arkisin 8-16

Tuoteturvallisuus:
tuoteturvallisuus@kiilto.com

Liiketoimintakohtaiset yhteystiedot

Yritystiedot

Kiilto Oy
PL 250
33101 Tampere

Käyntiosoite:
Tampereentie 408, 33880 Lempäälä

Y-tunnus 2159756-3
Alv. rek.
Kotipaikka: Lempäälä

Anssi Asikainen
toimitusjohtaja
Puh. 040 702 2504

Anne Maurila-Kajan
toimitusjohtajan sihteeri
Puh. 040 711 8132

KiiltoClean Oy
PL 157
20101 Turku

Käyntiosoite:
Tengströminkatu 6, 20360 Turku

Y-tunnus: 1799926-0
Alv. rek.
Kotipaikka: Turku

Kari Laakso
toimitusjohtaja
Puh. 040 765 6117

Elina Martins
johdon assistentti
Puh. 050 430 9933

Kiilto Family Oy
PL 250
33101 Tampere

Käyntiosoite:
Tampereentie 408, 33880 Lempäälä

Y-tunnus 0530002-9
Alv. rek.
Kotipaikka: Lempäälä

Erkki Solja
Chief Executive Officer
Puh. 0500 700 577

Itävallan kunniakonsulaatti / Österreichisches Honorarkonsulat

Tiina Niemi

Executive Assistant
Puh. 040 7118169

Toimipisteet

Turku
Tengströminkatu 6, 20360 Turku
PL 157, 20101 Turku

Helsinki
Itämerentori 2, 00180 Helsinki
PL 800, 00181 Helsinki

Raisio
Logistiikkakeskus
Tuotekatu 14, 21200 Raisio

Vantaa
Aluevarasto
Kalustetie 8, 01720 Vantaa

Yhteydenottolomake

Alla olevalla lomakkeella voit antaa palautetta tai pyytää lisätietoja liittyen tuotteisiimme, palveluumme, nettisivuihimme tai muuhun toimintaamme. Kiitämme kaikesta palautteesta, jonka avulla voimme arvioida ja kehittää toimintaamme sinun parhaaksesi!

Hallinto

Henkilöstöhallinto

Kiilto Careers
Työnhakuun liittyvät kysymykset
careers@kiilto.com

Laatu, ympäristö ja turvallisuus

Jyrki Tiihonen
HSEQ Manager, Lempäälä
jyrki.tiihonen@kiilto.com
040 661 4350
Lauri Sainio
EHS Manager, Turku
lauri.sainio@kiilto.com
041 435 9780

Laki

Satu Koivula
Corporate Lawyer
satu.koivula@kiilto.com
0400 598 828

Liiketoiminnan kehittäminen / Kiilto Ventures

Ville Solja
Chief Business Development Officer
ville.solja@kiilto.com
050 329 5211

Liiketoimintajohto

Miikka Haapa-aho
liiketoimintajohtaja, Rakentaminen
miikka.haapa-aho@kiilto.com
040 751 0813
Tomi Takala
liiketoimintajohtaja, teollisuuden kiinnitysratkaisut
tomi.takala@kiilto.com
050 382 9208
Juha Suoniemi
liiketoimintajohtaja, ammattihygienia ja kuluttajatuotteet
juha.suoniemi@kiilto.com
040 763 9674

Markkinointi

Outi Jalo
markkinointipäällikkö, rakentaminen
outi.jalo@kiilto.com
050 304 2500
Hanna Alamylläri
Marketing Operations Manager, rakentaminen
hanna.alamyllari@kiilto.com
040 527 5762
Anssi Toivo
Marketing Specialist, teollisuuden kiinnitysratkaisut
anssi.toivo@kiilto.com
040 672 5558
Raila Bexell
Head of Marketing, ammattihygienia
raila.bexell@kiilto.com
Hanna Hirvonen
Head of Marketing, kuluttajatuotteet
hanna.hirvonen@kiilto.com
040 732 6543

Osto

Vilma-Lotta Moisio
Head of Purchasing, rakentaminen ja teollisuuden kiinnitysratkaisut
vilma-lotta.moisio@kiilto.com
040 575 6565
Virpi Mustaparta
ostopäällikkö, ammattihygienia ja kuluttajatuotteet
virpi.mustaparta@kiilto.com
040 359 0172

Talous

Arto Raivio
Chief Financial Officer
arto.raivio@kiilto.com
040 779 9966
Toni Moisio
Financial Manager
toni.moisio@kiilto.com
040 508 7059

Tietohallinto

Henry Keihäs
Chief Information Officer
henry.keihas@kiilto.com
040 5199 309

Tuotantoketju

Petri Heljo
Supply Chain Director, rakentaminen ja teollisuuden kiinnitysratkaisut
petri.heljo@kiilto.com
040 661 8353
Pia Kakko
tuotantoketjun johtaja, ammattihygienia ja kuluttajatuotteet
pia.kakko@kiilto.com
050 328 2988

Tutkimus, tuotekehitys ja innovaatiot

Raija Polvinen
RDI Director, rakentaminen ja teollisuuden kiinnitysratkaisut
raija.polvinen@kiilto.com
Oili Kallatsa
RDI Director, ammattihygienia ja kuluttajatuotteet
oili.kallatsa@kiilto.com

Vienti

Kiilto vienti
export@kiilto.com
Mikko Eskola
asiakkuus- ja kehityspäällikkö, ammattihygienia (länsi)
mikko.eskola@kiilto.com
050 555 0660
Maria Pugonen
asiakkuus- ja kehittämispäällikkö, ammattihygienia (itä)
maria.pugonen@kiilto.com
050 590 4173

Viestintä

Eeva Solja
Brand and Communications Director
eeva.solja@kiilto.com
Laura Heinovaara
Communications Manager
laura.heinovaara@kiilto.com
+358 50 5969 424
Satu Makkonen
Communications Manager
satu.makkonen@kiilto.com
+358 40 6672 226
Matti Raatikainen
Art Director
matti.raatikainen@kiilto.com
+358 40 7434 941

Toimipisteet Suomen ulkopuolella

Ruotsi

Malmö
KiiltoClean A/S
Hyllie stationstorg 2, 5tr
215 32 Malmö, Sverige
+46 (0)40 680 1540

Täby
Kiilto AB
Box 7080
Mallslingan 32
S-187 12 Täby, Sverige
+46 (0)8 732 88 75

Örnsköldsvik
Kiilto AB
Kavelvägen 7, Box 395
891 28 Örnsköldsvik, Sverige
+46 (0)660 29 95 30

Hallstahammar
Kiilto AB (tehdas)
Olbergavägen 8
734 92 Hallstahammar, Sverige
+46 (0)220 105 10

Tukholma
Kiilto AB (myyntikonttori)
Flygfältsgatan 15
128 30 Skarpnäck, Sverige
+46 (0)70 888 88 38

Norja

KiiltoClean AS
Sankt Hallvards vei 3, 3. etg. 
3414 Lierstranda, Norge
+47 6677 1170

Tanska

KiiltoClean A/S
Frederik Plums Vej 2
5610 Assens, Danmark
+45 6471 2112

Liettua

UAB KiiltoClean
Kirtimu st. 47
LT-02244, Vilnius, Lithuania
+370 5 279 3288

UAB Kiilto
Kirtimų g. 47
LT-02244, Vilnius, Lithuania
+370 5 264 0661

Venäjä

Pietari
OOO KiiltoClean
Ulitsa Reshetnikova st. 14 A
196105 St. Petersburg, Russia
+7 812 611 11 71

АО KIILTO-KLEI
Business Center «Renaissance Premium»
Reshetnikova St., 14A
196105, St. Petersburg, Russia
+7 (812) 448 61 47

Warehouse in St.Petersburg
Simemsa St., (Southern part of the industrial area “Gorelovo”), House 3, Building 2, Office 1
Lomonosovsky District
188508 Leningrad Region, Russia

Ramenskoe
Kiilto plant in Ramenskoye
Mikhalevicha St., House 69
140101 Ramenskoye
Moscow Region, Russia
+7 (495) 374 78 16

Kaluga
Kiilto plant in Kaluga
Karzamanovskaya St., House 1
Village Kollontai, Maloyaroslavetsky District
249051 Kaluga Region, Russia
+7 (484) 220 71 32

Sertolovo
OOO KiiltoClean
Pesochanaya Str. 14/1
88650 Sertolovo
Leningrad Oblast
Russia

Moskova
OOO KiiltoClean
1 Nagatinsky proezd, House 2, Building 12, Office 307
Moscow, 117105
Russia

Viro

Tallinna
KiiltoClean Oü
Visase 5
11415 Tallinn, Estonia
+372 681 6481

Harjumaa
Kiilto Oü
Läike tee 4, Rae vald
75312 Harjumaa, Estonia
+372 6031 900

Latvia

SIA KiiltoClean
Mežkalna iela 5
Rīga, LV-1058, Latvia
+371 67 602 993

SIA Kiilto Latvia
Mežkalna iela 5,
Rīga, LV-1058, Latvia
+371 671 36 36 2

Valko-Venäjä

IOOO Kiilto-Klei Belorussia
Logistics center «Point Logistics»
Facility ”Customs terminal and warehouse base”, Building AKB, 1st floor
rajon d. Dubovlyany, Papernyansky s/s,
Minsky r-n, Minkjaya obl.,
223015 Belorussia
+8 (017) 543-03-51

Warehouse:
Logistics center «Point Logistics»
45/1, rajon d. Dubovlyany, Papernyansky s/s,
Minsky r-n, Minkjaya obl.,
223015 Belorussia

Ukraina

TOV Kiilto Klei
03062 Kiev
Prospekt Peremogi, 67
Business Park “NIVKI-СІТІ”
Building “В” office №102
Building “G” warehouse
+380 44 206 0868

Puola

Kiilto Polska Sp. z o.o.
ul. Erazma Ciołka 10
01-402 Warszawa
+48 22 743 91 76